انواع یخچال - مجموعه سون پارس
دسته: یخچال فریزر دوقلو

یخچال فریزر دوقلو

این نوع از یخچال فریزر هنوز هم طرفداران خاص خودش را دارد. در این نوع، یخچال و فریزر از یکدیگر جدایند ولی کنار هم قرار گرفته و مکمل هم می‌شوند، پس یخچال و فریزر دقیقا اندازه و قرینه‌ی هم‌اند؛

هر چند که می‌توان آن‌ها را در دو جای مختلف و جدا از هم نیز قرار داد. این نوع از یخچال و فریزر، برای خانواده‌های با جمعیت بالا توصیه می‌شود،

زیرا در کنار هم حجم زیادی دارند، ولی یکی از مزیت‌های آن امکان جدا کردن و جابجایی آسانشان به ویژه در آپارتمان‌ها است.

مزایای یخچال فریزر دوقلو

یخچال فریزر دوقلو دارای مزیت‌های بسیار زیادی می باشد. از جمله مزیت‌های آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فیلتر: فیلتر یخچال دوقلو موجب از بین رفتن بو و باکتری مواد غذایی می‌شود.
 • سیستم کولینگ: این سیستم موجب ایجاد سرمایش هوای چندگانه در یخچال می‌شود.
 • ظرفیت: این یخچال به دلیل ظرفیت بالایی که دارد، برای خانواده‌های پرجمعیت بسیار مناسب است.
 • قیمت مناسب: معمولا یخچال دوقلو در مقایسه با یخچال ساید بای ساید اقتصادی‌تر بوده و از هزینه‌ی پایینی برخوردار می‌باشد. البته این موضوع رابطه مستقیمی با برند یخچال مورد نظر شما است.
 • سهولت حمل و نقل و جابجایی: از دیگر مزیت‌های یخچال فریزر دوقلو می‌توان به جابجایی آسان آن به دلیل جدا بودن فریزر از یخچال اشاره کرد.
آیا خرید یخچال و فریزر جداگانه بهتر است؟
بزرگترین مزیت داشتن یخچال و فریزر مجزا این است که فضای ذخیره سازی بیشتری برای مواد غذایی تازه و منجمد خود خواهید داشت . این برای خانواده های بزرگتر یا کسانی که به فضای ذخیره سازی زیادی برای غذای خود نیاز دارند ایده آل است.
آیا یخچال و فریزر برق بیشتری مصرف می کنند؟
فریزرهای صندوق دار دارای گواهی انرژی استار سالانه حدود 210 کیلووات ساعت مصرف می کنند که تقریباً همان مقدار مصرف یک یخچال کوچک و 50 درصد انرژی کمتر از یک یخچال 15 ساله است. بنابراین اگر به دنبال ذخیره سازی بیشتر در فریزر هستید، یخچال قدیمی خود را به مرکز بازیافت بفرستید و به جای آن یک فریزر صندوقی بخرید.
تفاوت یخچال فریزر دوقلو و ساید چیست؟
تفاوت اصلی این دو مدل در شکل ظاهری آن‌ها می‌باشد؛ یخچال ساید بای ساید با وجود این که از فضایی مجزا برای یخچال و فریزر برخوردار می باشد، ولی به هم چسبیده هستند. یخچال های دوقلو دو مدل جدا از هم می‌باشند و به یخچال هایی گفته می‌شود که فضای آن برای فریزر به صورت کابین جداگانه است.
تفاوت اندازه یخچال ساید با یخچال فریزر دوقلو

در این بخش از محتوای مقایسه یخچال ساید بای ساید با دوقلو به بررسی تفاوت اندازه آن‌ها می‌پردازیم. به صورت استاندارد، یخچال‌های دوقلو با ارتفاع 180 تا 185 و با عرض 60 سانتی متری طراحی می‌شوند. عمق یخچال دوقلو حدود 60 سانتی متر می‌باشد. در طراحی جای یخچال دوقلو با احتساب بادخور اندازه‌ی 190 سانتی متر در نظر گرفته می‌شود.

یخچال های ساید بای ساید هم به صورت استاندارد از ارتفاع 180 سانتی متری و عرض 90 سانتی متری برخوردار هستند. عمق این یخچال ها 75 تا 85 سانتی متر با توجه به مدل یخچال متفاوت در نظر گرفته می‌شود.

با در نظر گرفتن فضایی در طراحی جای یخچال به عنوان بادخور برای یخچال های ساید بای ساید، نیاز به ارتفاع 190 و عرض 100 سانتی متر می باشد.

مقایسه مصرف انرژی یخچال دوقلو و ساید

در مقایسه یخچال ساید بای ساید با دوقلو، نوبت به بررسی مصرف انرژی یخچال ها می‌رسد. مصرف انرژی یخچال دوقلو به دلیل این که دارای دو موتور مجزا برای هر وارد هستند، بیشتر از انواع یخچال ساید بای ساید می‌باشد.

البته در همین راستا، ذکر این موضوع از این قاعده مستثنی نمی‌باشد که جدا بودن موتور یخچال فریزر دوقلو با وجود این که مصرف انرژی را بیشتر می کند، مزیت‌هایی نیز به همراه دارد. از جمله این مزیت ها می‌توان به این مورد اشاره کرد که اگر یکی از موتورها خراب شود، موتور دیگر به کار خود ادامه می دهد. به این صورت که، کل واحد یخچال و فریزر با هم به صورت یکسان خراب نمی شوند.

هم‌چنین یخچال های دوقلو اگر هم گرید مصرف انرژی آن ها بر روی A قرار گرفته باشد، باز هم به دلیل این که دارای دو موتور جداگانه هستند، مصرف انرژی آن ها بالا خواهد رفت.

مقایسه امکانات و ویژگی های داخلی یخچال ساید و دوقلو

به دلیل امکانات پیشرفته‌ای که در انواع یخچال فریزر ساید بای ساید تعبیه شده است، معمولا یخچال های ساید از یخچال های دوقلو ویژگی ها و امکانات داخلی پیشرفته تری داشته و با یکدیگر متفاوت می‌باشند.

یخچال های دوقلو دارای امکانات و ویژگی‌های داخلی به شرح زیر هستند:

 • قفل کودک
 • روشنایی داخل یخچال
 • سنسورهای درب
 • خنک کننده چند منطقه ای
 • سنسورهای یخچال

از جمله امکانات و ویژگی‌های داخلی یخچال ساید بای ساید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • یخ ساز و تولی قالب های یخ
 •  قابلیت اینستاویو
 • سیستم های خنک کنندگی چندگانه
 • روشنایی داخل یخچال
 • تصفیه آب
 • استفاده از انواع فیلترها
ورود به حساب

عضو نیستید؟