انواع یخچال - مجموعه سون پارس
دسته: یخچال فریزر بالا

یخچال فریزر بالا 

یخچال های نصب شده در بالا یک پیکربندی کلاسیک هستند که یک محفظه فریزر را در بالای بخش تبرید دستگاه قرار می دهد . 
این یخچال ها ویژگی های ضروری مانند ظرفیت یخچال و فریزر فراوان را برای نگهداری مواد غذایی شما ارائه می دهند.

تفاوت بین یخچال فریزر بالا و فریزر پایین چیست؟

یخچال های کُمبی به دو دسته یخچال فریزر بالا و یخچال فریزر پایین تقسیم میشوند. این گروه از یخچال ها برای خانواده های کم جمعیتی که فضا و بودجه زیادی در اختیار ندارند بسیار مناسب است.
نام یخچال فریزر Combi از کلمه انگلیسی Combination به معنی ترکیبی گرفته شده است. در این محصول، محفظه یخچال و فریزر به طوری از هم جدا شده‌اند که معمولاً گنجایش فضای یخچال بیش از فریزر است.
یخچال فریزر ترکیبی یا کمبی در دو نوع تولید می‌شود: دسته اول فریزر در بالای یخچال قرار دارد و دسته دیگر فریزر در پایین یخچال قرار گرفته است.
هنگام خرید یخچال های کُمبی باید به این نکته توجه کنید که معمولاً گنجایش فریزر در نوعی که فریزر در قسمت پایین قرار دارد بیشتر از حالتی است که فریزر در بالای یخچال قرار گرفته است.
کاری که یخچال‌های کمبی مجهز به فناوری نوفراست انجام می‌دهند این است که هوای سرد را به طور یکنواخت در داخل محفظه پخش می‌کنند.
بنابراین توزیع سرما موثرتر بوده و سطح رطوبت مناسب در دستگاه، بسیار بهتر حفظ می‌شود. این عملکرد به موتور یخچال کمک می‌کند که انرژی کمتری مصرف کرده و هزینه برق مصرفی را کاهش دهد.
ترجمه تحت اللفظی نوفراست “بدون یخ‌زدگی” است. بنابراین یخچالی که دارای این ویژگی است تضمین می‌کند که محفظه داخلی فریزر آن یخ و برفک نمی‌زند.
یکی از اصلی‌ترین مشکلات و معایب یخچال‌های کمبی قدیمی، یخ زدن محفظه فریزر و حتی یخچال بود.
این حجم از یخ باعث می‌شد که ظرفیت ذخیره‌سازی مواد غذایی در دستگاه کاهش پیدا کند. ضمن اینکه یخ‌زدایی این حجم از برفک و یخ، کار بسیار دشواری بود و باید هر چندوقت یک بار انجام می‌شد.
نکته مهم دیگر در یخچال فریزرهای کمبی این است که بخش فریزر این محصول علاوه بر تفاوت در محل قرارگیری، در نوع چیدمان نیز متفاوت است.

در نوع فریزر پایین، محفظه فریزر دارای چند کشوی جادار است اما در نوع فریزر بالا به جای کشو، چند طبقه در محفظه فریزر تعبیه شده تا دسترسی کاربر راحت‌تر باشد.

بسیاری از افراد کمبی را به این دلیل انتخاب می‌کنند که فضای کمی در آشپزخانه خود دارند و می‌خواهند از فضای موجود حداکثر استفاده را داشته باشند. همچنین وجود آبسردکن و آبریز روی درب یخچال در برخی مدل‌ها، این نوع یخچال فریزر را به گزینه مناسبی برای خرید تبدیل می‌کند.

بر اساس مواردی که گفته شد می‌توان نوعی از یخچال های کمبی را انتخاب کرد که به سلیقه ما نزدیک‌تر است و در استفاده از آن راحت‌تر هستیم.

اما گاهی علاوه بر تمامی ویژگی‌هایی که اشاره شد، ممکن است نیاز به یک یخچال جادار داشته باشیم.

اینجاست که خرید یک یخچال فریزر عریض کمبی یا اصطلاحاً کمبی واید (Combi-Wide) بهترین و مقرون به صرفه‌ترین انتخاب است.

یخچال های کُمبی عریض از یخچال‌های ساید بای ساید کم‌عرض‌ترند و از یخچال‌های معمولی عرض بیشتری دارند. یخچال های کُمبی عریض فضای ذخیره‌سازی کافی برای انواع مواد غذایی را فراهم می‌کند و در عین حال آشپزخانه را بیش از حد شلوغ نمی‌کند.

  1. مدل Top freezer fridge ممکن است به لحاظ طراحی گزینه ی جذابی برای آشپزخانه های شیک و مدرن امروزی به نظر نرسد.
  2. بخش فریزر آن به کشو یا قفسه ی طبقاتی متحرک مجهز نیست.
  3. سیستم آب سرد کن ندارد.
می توان بیان کرد تفاوت چندانی میان این محصولات وجود ندارد و هر شخص باید متناسب با نیاز خود اقدام به انتخاب یخچال فریزر مناسب نماید.
یکی از نکات مهم میزان دسترسی به آن می باشد. محل جای‌گیری فریزر در یخچال متناسب با حال مصرف کننده می باشد.
بعضی از افراد راحت هستند که فریزرشان در بالا قرار بگیرد و عده ای تمایل دارند که فریزرشان در قسمت پایین یخچال قرار بگیرد.
به طور کلی شاید بتوان اینگونه گفت انتخاب یخچال پایین فریزر برای افرادی مناسب است که کمتر از فریزر استفاده می کنند.

راهنمای خرید بهترین یخچال کمبی

یک یخچال کمبی خوب و مناسب یخچالی است که بتواند مواد غذایی را در دمای ایده‌آل نگه دارد تا برای مدت طولانی‌تری سالم بمانند و فاسد نشوند.

ظرفیت یخچال:

بسته به اینکه چند نفر در خانه شما زندگی می‌کنند و حجم خرید هفتگی یا ماهانه شما چقدر است؟ مهم است که ظرفیت داخلی یخچال کمبی که قرار است خریداری کنید را ابتدا بررسی کرده و متناسب‌ترین گزینه با این فاکتورها را انتخاب کنید.

میزان مصرف برق:

این روزها که تعرفه حامل‌های انرژی به خصوص قیمت برق سر به فلک کشیده است؛ انتخاب یخچالی با بهترین بهره‌وری مصرف انرژی ضروری است. این انتخاب در طول سال‌ها در هزینه‌های شما صرفه‌جویی می‌کند.

فناوری نوفراست (No Frost):

نوفراست سیستمی است که از تولید برفک و یخ در محفظه یخچال و فریزر جلوگیری می‌کند. استفاده از این فناوری در تولید یخچال باعث حفظ بهتر دما و ایجاد رطوبتی ایده‌آل در داخل یخچال شده و به کاهش مصرف انرژی منجر می‌شود.

میزان سر و صدا:

یخچال‌های امروزی دیگر مانند گذشته سر و صدا تولید نمی‌کنند. اما اگر می‌خواهید آرامش بیشتری داشته باشید؛ بهتر است مدلی را انتخاب کنید که صدایی با دسی بل کم‌تر تولید می‌کند.

بهره‌وری انرژی:

میزان مصرف برق یخچال‌های کمبی روی بدنه آنها درج شده است. از آنجایی که یخچال وسیله‌ای است که هرگز آن را خاموش نمی‌کنیم؛ حتی وقتی که به سفر می‌رویم باید به بهره‌وری انرژی آن توجه کنیم. این معیار به صورت درجه‌بندی شده روی برچسبی نوشته می‌شود که روی درب یا پشت بدنه دستگاه چسبانده شده است.

آپشن‌های اضافه:

تکامل فناوری‌های قدیم به ما این امکان را داده که امروزه بتوانیم محصولاتی را در بازار پیدا کنیم که حتی از طریق تلفن همراه نیز بتوان عملکرد آن را کنترل کرد. اگر شما هم جزء کسانی هستید که دوست دارید به‌روز باشید و لوازم خانگی‌تان مدرن و پیشرفته باشد؛ به آپشن‌هایی که روی دستگاه نصب شده توجه کنید.

ابعاد بدنه:

ابتدا باید فضایی که در آشپزخانه برای قرار دادن یخچال در نظر گرفته‌اید را به دقت اندازه‌گیری کرده و هنگام خرید این موضوع را بررسی کنید که ابعاد محصول مورد نظر شما با فضایی که در دسترس دارید کاملا مطابقت دارد یا خیر؟

علاوه بر نکات بالا باید به توانایی دستگاه در کاهش دما نیز توجه کنید. معمولا یخچال‌های کمبی بر اساس قابلیت‌هایشان در کاهش دما طبقه‌بندی می‌شوند. این ویژگی به صورت ستاره روی دستگاه درج می‌شود.

این نماد ستاره مانند به دمایی اشاره دارد که دستگاه می‌تواند به آن برسد تا همه مواد غذایی موجود در محفظه فریزر را کاملا منجمد نگه دارد.

مدل‌های دارای یک ستاره قادرند دمای محفظه فریزر را به ۶- درجه، مدل‌های دو ستاره تا دو برابر یعنی ۱۲- درجه، مدل‌های سه ستاره تا ۱۸- درجه و مدل‌های چهار ستاره تا دمای ۲۴- درجه برسانند.

ورود به حساب

عضو نیستید؟