انواع یخچال - مجموعه سون پارس
دسته: یخچال فریزر پایین

یخچال فریزر پایین

یخچال فریزر پایین چیست؟ یخچال های پایه پایین دارای محفظه های فریزر در پایین دستگاه هستند .

این مدل‌ها درب‌های فریزر به سبک کابینت یا کشو را با درب یخچال به سبک کابینت ارائه می‌کنند. این سبک مواد تازه را برای دسترسی آسان به سطح چشم نزدیکتر می کند.

مزیت یخچال فریزر پایین چیست؟

دسترسی آسان

در یخچال‌های فریزر بالا باید مواد غذایی را در قسمت‌های پایین قرار دارد و کشوی میوه و سبزی‌ها (کریسپر) که در پایین فریزر قرار دارد که برای بسیاری از افراد مشکل و ناراحت‌کننده است، چون برای دسترسی به این قسمت‌ها باید دولا شوید و همه‌ی افراد جوان یا انعطاف‌پذیر نیستند.

مواد غذایی منجمد هم از جمله اقلامی هستند که زیاد مورد استفاده قرار نمی‌گیرند، بنابراین بهتر است که موادی که بیشتر مورد استفاده هستند در محلی با دسترسی آسان قرار گیرند.

قسمت مواد غذایی بزرگ

یخچال فریزرهای ساید بای ساید از نظر اندازه‌ی اقلامی که باید خنک یا منجمد شوند تاحدی محدود هستند، چون هر کدام نیمی از عرض کلی دستگاه را دارند.

در یخچال‌های فریزر بالا، اقلام بزرگ را می‌توان هم در فریزر و هم در یخچال قرارداد چون عرض هر دو به‌اندازه‌ی عرض دستگاه است.

بازده انرژی بالاتر

بازده یخچال‌های قدیمی فریزر بالا نسبت به یخچال‌های فریزر پایین اندکی کمتر است، از آنجایی که هوای گرم بالا می‌رود، هوای گرم یخچال به قسمت فریزر می‌رود و حفظ دمای فریزر کمی مشکل می­‌شود.

در یخچال‌های فریزر پایین این اتفاق نمی‌افتد، چون فریزر در پایین قرار دارد و هوای گرم یخچال به سقف بالا می‌رود.

تفاوت بین فریزر بالا و فریزر پایین چیست؟

در اکثر اوقات ، فریزرهای پایین فضای ذخیره سازی بیشتری دارند. و معمولاً اندازه های بزرگتر ، سازماندهی بهتری ( با ویژگی هایی مانند : سبدهای کشویی ) و تنظیمات و رنگ های متنوع ارائه می دهند.

بعضی از آن ها دارای پنج درب هستند . بنابراین ، اگر خانواده بزرگی دارید یا دوست دارید که غذا های منجمد را به خوبی نگه دارید ، یک فریزر پایین بهترین انتخاب برای شما است.

بازده انرژی یخچال‌های فریزر بالا نسبت‌ به یخچال‌های فریزر پایین اندک است، چون هوای گرم یخچال به قسمت فریزر منتقل می‌شود و حفظ دمای فلز دشوارتر خواهد بود.

اما در یخچال‌های فریزر پایین چنین اتفاقی نمی‌افتد، چون قسمت فریزر در پایین قرار دارد و هوای گرم یخچال بالا می‌رود.

فریزر پایین جایی است که بیشترین نوآوری در آن استفاده می شود.

یخچال های جدید یک کشو چهارم با قابلیت soft-freeze ( انجماد نرم ) را ارائه می دهند ، و سایر موارد دیگر دارای ویژگی های روشنایی مانند دیواره پشتی کاملا روشن با LED هستند.

سایر فریزر ها دارای فناوری هوشمند هستند. با این حال ، همه این موارد تمایل به افزایش هزینه یک دستگاه دارد.

بنابراین ، اگر به دنبال صرفه جویی در هزینه و فن آوری هستید ، و این قابلیت ها برای شما مهم نیست ، فریزر بالا را انتخاب کنید.

مقایسه یخچال بالا فریزر و پایین فریزر : کدام یخچال دارای دسترسی راحت تر است ؟

توجه به دسترسی در هنگام خرید یخچال مهم است. محل نگهداری فریزر ایده آل به نحوه استفاده صاحب خانه ها از آشپزخانه های خود بستگی دارد. برای سرآشپز خانگی که ترجیح می دهد به راحتی به مواد داخل فریزر دسترس داشته باشد ، بهتر است که یخچال فریزر در بالا قرار بگیرد.

از طرف دیگر ، طرح فریزر پایین ، مواد غذایی و نوشیدنی هایی را که بیشتر مصرف می شود ، در دسترس آسان قرار می دهد. غذاهای یخ زده کمتر استفاده می شوند ، بنابراین داشتن آن ها در قسمت پایین فضای زیادی را برای همه مواد غذایی تازه و نوشیدنی های سرد شده در سطح چشم ایجاد می کند.

ورود به حساب

عضو نیستید؟