انواع یخچال - مجموعه سون پارس
دسته: ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی جی پلاس مدل GDW-N4663W-IND

۲۸,۱۸۰,۰۰۰ تومان

ماشین ظرفشویی
ماشین ظرفشویی ماشینی است که برای تمیز کردن خودکار ظروف، ظروف آشپزی و کارد و چنگال استفاده می شود.
برخلاف شستشوی دستی که برای از بین بردن کثیفی ها به شدت به شستشوی فیزیکی متکی است، ماشین ظرفشویی مکانیکی با پاشیدن آب داغ،
معمولاً بین 45 تا 75 درجه سانتیگراد (110 تا 170 درجه فارنهایت)، در ظروف تمیز می شود، با دمای کمتری از آب که برای مواد ظریف استفاده می شود.
مخلوطی از آب و مواد شوینده ماشین ظرفشویی به یک یا چند پاشنده چرخان پمپ می شود و ظروف را با مخلوط تمیز کننده تمیز می کند. این مخلوط برای صرفه جویی در مصرف آب و انرژی به گردش در می آید.

اغلب یک پیش شستشو وجود دارد که ممکن است حاوی مواد شوینده باشد یا نباشد، و سپس آب تخلیه می شود. پس از آن شستشوی اصلی با آب شیرین و مواد شوینده انجام می شود. پس از پایان شستشو، آب تخلیه می شود.
آب گرم بیشتری با استفاده از یک شیر برقی الکترومکانیکی وارد وان می شود و سیکل(های) شستشو آغاز می شود.
پس از پایان فرآیند آبکشی، آب دوباره تخلیه می شود و ظروف با یکی از چندین روش خشک کردن خشک می شوند.
به طور معمول یک مایع شستشو، یک ماده شیمیایی برای کاهش کشش سطحی آب، برای کاهش لکه های آب ناشی از آب سخت یا دلایل دیگر استفاده می شود.
علاوه بر واحدهای خانگی، ماشین‌های ظرفشویی صنعتی برای استفاده در مراکز تجاری مانند هتل‌ها و رستوران‌ها در دسترس هستند که بسیاری از ظروف باید در آن‌ها تمیز شوند.

شستشو با دمای 65 تا 71 درجه سانتیگراد (149 تا 160 درجه فارنهایت) انجام می شود و بهداشت با استفاده از یک بخاری تقویت کننده که دمای شستشوی نهایی 82 درجه سانتیگراد (180 درجه فارنهایت) را فراهم می کند یا از طریق استفاده از ضد عفونی کننده شیمیایی
انواع ماشین ظرفشویی
ماشین‌های ظرفشویی بسته به ظرفیتشان در انواع مختلفی تولید می‌شوند.

مدل رومیزی: این مدل برای خانواده‌های کم جمعیت است و تعداد ظرف کمتری در داخل آن قرار می‌گیرد به همین علت برای  آشپزخانه‌های کوچک  مناسب‌تر است. این محصولات هم‌چنین قیمت مناسب‌تری دارند و به راحتی می‌توان آن را روی کابینت قرار داد.
مدل مبله: فرق بین این مدل با مدل رومیزی در ظرفیت آن است. خانواده‌های پرجمعیت به ماشین ظرفشویی بزرگتری نیاز دارند. برای نصب این نوع از ماشین باید فضای مناسبی مانند ماشین لباس‌شویی در آشپزخانه در نظر بگیرید.
توکار: طراحی بسیاری از آشپزخانه‌ها به طوری است که کالاهایی چون ماشین ظرفشویی، فر و ماکروفر در داخل کابیت‌ها قرار می‌گیرند و دیگر نیازی نیست آن‌ها را روی کابینت قرار دهید.

برندهای معروف ماشین ظرفشویی
برندهای مختلف تولید لوازم خانگی ایرانی و خارجی اقدام به تولید ماشین‌های ظرفشویی کرده‌اند که از مهمترین آن‌ها می‌توان به:
ال جی، دوو، اسنوا، ایندزیت، بوش، میدیا، زیمنس، هایسنس، جی پلاس، بکو، زیرووات، سامسونگ و ظرفشویی پاکشوما اشاره کرد.

ورود به حساب

عضو نیستید؟