انواع یخچال - مجموعه سون پارس
دسته: تلویزیون

تلویزیون
تلویزیون سیستم الکترونیکی انتقال تصاویر گذرا از اجسام ثابت یا متحرک همراه با صدا از طریق سیم یا از طریق فضا توسط دستگاهی که نور و صدا را به امواج الکتریکی تبدیل می کند و دوباره آنها را به پرتوهای نور مرئی و صدای قابل شنیدن تبدیل می کند.

تاریخچه تولید تلویزیون
تلویزیون‌ ها که در اواخر دهه 1920 به شکل مکانیکی معرفی شدند، پس از جنگ جهانی دوم به صورت الکترونیکی با استفاده از فناوری لوله پرتو کاتدی (CRT) به یک محصول مصرفی محبوب تبدیل شدند.
افزودن رنگ به پخش این دستگاه پس از سال 1953 محبوبیت دستگاه های تلویزیونی را در دهه 1960 افزایش داد و آنتن در فضای باز به ویژگی مشترک خانه های حومه شهر تبدیل شد.
نمایشگر فراگیر به وسیله نمایشگر برای اولین رسانه ضبط شده برای استفاده مصرف کنندگان در دهه 1970 تبدیل شد، مانند Betamax، VHS. اینها بعداً توسط DVD جایگزین شدند.
از اولین نسل کامپیوترهای خانگی (مانند Timex Sinclair 1000) و کنسول های بازی ویدئویی اختصاصی (مانند آتاری) در دهه 1980 به عنوان یک دستگاه نمایشگر استفاده شده است.
در اوایل دهه 2010، نمایشگر صفحه تخت با استفاده از فناوری نمایشگر کریستال مایع (LCD)، به ویژه فناوری LCD با نور پس‌زمینه LED، تا حد زیادی جایگزین CRT و سایر فناوری‌های نمایشگر شد.
نمایشگرهای صفحه تخت مدرن معمولاً دارای نمایشگر با وضوح بالا (720p، 1080i، 1080p، 4K، 8K) هستند.
و همچنین می‌توانند محتوا را از یک دستگاه USB پخش کنند. از اواخر دهه 2010، اکثر نمایشگرهای صفحه تخت شروع به ارائه وضوح 4K و 8K کردند.

انواع تلویزیون های ال ای دی ، هوشمند و لمسی

تلویزیون های LCD
تلویزیون HD
تلویزیون های OLED
تلویزیون های پلاسما
تلویزیون های LED
تلویزیون‌های UHD
تلویزیون‌های سه ‌بعدی
تلویزیون هوشمند Smart TV

ورود به حساب

عضو نیستید؟